Anna Skierczyńska
Jestem psychologiem i certyfikowanym analitykiem zachowania (BCBA, Board Certified Behavior Analyst) oraz terapeutą i superwizorem behawioralnym (PLTB, Polska Licencja Terapeuty Behawioralnego).

Kilkanaście lat temu poznałam pierwsze dziecko z autyzmem uczestnicząc w Projekcie Wczesnej Interwencji na Uniwersytecie Gdańskim i przekonałam się jak skuteczną metodą uczenia i terapii jest ta oparta na zasadach stosowanej analizy zachowania.

Po studiach pracowałam jako terapeuta środowiskowy w Poradni dla Osób z Autyzmem w Gdańsku, a następnie przez cztery lata w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po kroku” w Warszawie pod superwizją dr Moniki Suchowierskiej. W tym czasie ukończyłam Studia Podyplomowe ze Stosowanej Analizy Zachowania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

W latach 2009 – 2015 pracowałam z dorosłymi osobami z autyzmem w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym.

Przez kilkanaście lat osoby z autyzmem nauczyły mnie bardzo dużo o swoich potrzebach, o tym jakie bariery muszą pokonywać w swoim codziennym życiu. Prowadząc terapię opartą na zasadach stosowanej analizy zachowania staram się wspierać je w realizacji tych potrzeb i przezwyciężaniu barier.

Dzielę się wiedzą o tym jak pracować z osobami z autyzmem prowadząc superwizje, konsultacje i szkolenia dotyczące stosowanej analizy zachowania oraz metod terapii i pracy z osobami z autyzmem.

Wojciech Sekta
Jestem psychologiem oraz terapeutą i superwizorem behawioralnym.

W 2011 roku ukończyłem szkolenia i praktyki na Stony Brook University, które umożliwiły mi zdobycie międzynarodowego Certyfikatu Analityka Zachowania (BCBA, Board Certified Behavior Analyst). W trakcie studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim miałem możliwość wyjechać do pracy jako opiekun na wakacyjny obóz dla osób niepełnosprawnych w USA. To doświadczenie nadało kierunek moim zainteresowaniem zawodowym i było początkiem mojej pasji związanej z pomaganiem osobom niepełnosprawnym.

Po ukończeniu studiów, przez sześć lat pracowałem w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w stanie Nowy Jork (AHRC, Nassau), co pozwoliło mi zdobyć doświadczenie w codziennej pracy i opiece nad osobami niepełnosprawnymi. Niejednokrotnie to oni byli moimi najlepszymi i najbardziej wymagającymi nauczycielami.

W latach 2011-2016 pracowałem jako terapeuta behawioralny w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku.

Obecnie, oprócz prowadzenia szkoleń, superwizji, konsultacji i terapii indywidualnej pracuję również jako psycholog szkolny w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Moje zainteresowania w szczególności dotyczą metod pracy nad zachowaniami trudnymi oraz etycznych aspektów terapii opartej na Stosowanej Analizie Zachowania.