Anna Skierczyńska

Jestem psychologiem i certyfikowanym analitykiem zachowania (BCBA, Board Certified Behavior Analyst) oraz terapeutą i superwizorem behawioralnym (PLTB, Polska Licencja Terapeuty Behawioralnego).

W czasie studiów na Uniwersytecie Gdańskim uczestniczyłam w projekcie wczesnej interwencji dla dzieci z autyzmem i dowiedziałam się jak skuteczną metodą uczenia i terapii jest ta oparta na zasadach stosowanej analizy zachowania.

Po studiach pracowałam jako terapeuta środowiskowy w Poradni dla Osób z Autyzmem w Gdańsku, a następnie przez cztery lata w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po kroku” w Warszawie pod superwizją dr Moniki Suchowierskiej. W tym czasie ukończyłam Studia Podyplomowe ze Stosowanej Analizy Zachowania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

W latach 2009-2015 pracowałam jako terapeuta i kierownik w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym.

Obecnie pracuję w roli superwizora w Morskiej Szkole Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku oraz w Morskim Przedszkolu w Gdańsku wspierając nauczycieli w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Moi klienci, zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe z trudnościami rozwojowymi, nauczyli mnie bardzo dużo o swoich potrzebach oraz o tym jakie bariery muszą pokonywać w swoim codziennym życiu. Prowadząc terapię opartą na zasadach stosowanej analizy zachowania staram się wspierać ich w realizacji tych potrzeb i przezwyciężaniu barier.

Prowadząc superwizje, konsultacje i szkolenia dla terapeutów, nauczycieli i rodziców dzielę się wiedzą o tym jak efektywnie uczyć ważnych umiejętności i zachowań.

Wojciech Sekta

Jestem psychologiem oraz terapeutą i superwizorem behawioralnym.

W 2011 roku ukończyłem szkolenia i praktyki na Stony Brook University, które umożliwiły mi zdobycie międzynarodowego Certyfikatu Analityka Zachowania (BCBA, Board Certified Behavior Analyst). W trakcie studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim miałem możliwość wyjechać do pracy jako opiekun na wakacyjny obóz dla osób niepełnosprawnych w USA. To doświadczenie nadało kierunek moim zainteresowaniem zawodowym i było początkiem mojej pasji związanej z pomaganiem osobom niepełnosprawnym.

Po ukończeniu studiów, przez sześć lat pracowałem w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w stanie Nowy Jork (AHRC, Nassau), co pozwoliło mi zdobyć doświadczenie w codziennej pracy i opiece nad osobami niepełnosprawnymi. Niejednokrotnie to oni byli moimi najlepszymi i najbardziej wymagającymi nauczycielami.

W latach 2011-2016 pracowałem jako terapeuta behawioralny w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku.

Obecnie, oprócz prowadzenia szkoleń, superwizji, konsultacji i terapii indywidualnej pracuję również jako psycholog w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz jako tutor w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Mental Arts.

Moje zainteresowania w szczególności dotyczą metod pracy z osobami prezentującymi trudne zachowania oraz etycznych aspektów terapii opartej na Stosowanej Analizie Zachowania.

Bądźmy w kontakcie

MAGIS